A 11-es majori szarvasmarha-telep 1980-ban kezdte meg működését holstein fríz fajtájú szarvasmarhákkal. 1998-ban történt egy nagyobb átalakítás, amikor az elletőt, fejőállást és két új istállót alakítottak ki. Azóta azonban nem történt nagyobb beruházás a telep területén, egészen a robotizált termelőistállók építéséig. 2020 őszén birtokba vették az első tehenek a legkorszerűbb technológiával felszerelt istállókat, így azóta XXI. századi körülmények között, magasabb hozamokat produkálva termelnek. Ez volt az első állomása a 11-i szarvasmarha-telep korszerűsítésének, majd ezt további fejlesztések követték.
A Nemzeti Ménesbirtok és Tangazdaság Zrt. hamarosan egy újabb mérföldkőhöz ér. A régi, 1980-as évektől üzemelő szociális és egyéb funkciókat ellátó épület jelentős része bontásra kerül, amelyben irodák, öltözők, az eredeti fejőház és tejház, illetve a 9-es és 10-es istálló üzemelt. Már elkészült az új szociális épület, ahova rövidesen átköltöznek a szarvasmarha tenyésztés területén dolgozó munkatársaink. A létesítmény földszintjén öltözők, irodák és személyzeti étkező is helyet kapnak, illetve az állattenyésztési labor is ide költözik, míg az emeleten egy 60 fős előadótermet alakítottunk ki, amelynek alapvető fontossága abban mutatkozik, hogy a Birtokkal együttműködésben álló egyetemek hallgatói számára helyben elméleti oktatásnak is helyet tudjunk biztosítani.
Amellett, hogy a kollégáink számára így sokkal magasabb minőségű munkakörülményeket biztosítunk, az új iroda korszerű és fenntartható energiaellátással üzemel, mivel hőszivattyús rendszert telepítünk, amely az épület hűtését, illetve fűtését hivatott fedezni. Emellett a már meglévő termelőistállók tetejére napelemek kerülnek, amik pedig a létesítmény villamosenergia szükségletét látják el. Egy reprezentatív bejáratot is kialakítunk az irodával szemben, ahol egy nagy, íves kapuzaton keresztül lehet bejutni, így a vállalathoz méltó fogadó terület várja a látogatót a telepen.
A tótkomlósi útról jól látható a hagyományos építésmóddal épülő, szimmetrikusan szerkesztett, kontyolt nyeregtetős épület, melyen a hagyományos mezőhegyesi építészeti formavilág elemei jelennek meg homlokzat díszítését és színezését illetően egyaránt.
A további beruházások ezzel egyidőben folytatódnak a szarvasmarha-telepen, amelyek várhatóan 2022-ben fognak lezárulni, ezzel a több, mint 40 éves telep egésze meg fog újulni.