1. Főoldal
  2. Hírek
  3. Nemzeti Fogathajtó Verseny 2021....

A május 3. utáni sportrendezvényekre vonatkozó szabályváltozásoknak köszönhetően a nézők előtt, nyílt kapukkal került megrendezésre az idei Nemzeti fogathajtó verseny Mezőhegyesen 2021. május 6-9. között. A versenyen összesen 75 fogat indult 13 kategóriában, és 222 ló vett részt rajta. A világjárvány miatt a tavalyi nemzetközi verseny idén csak nemzetire szűkült, viszont vendéglicensszel részt vett cseh, román és osztrák versenyző is. A versenyszezon egyik fontos állomása volt ez az esemény, mivel egyik felkészítő megmérettetése volt a szeptember elején Budapesten, a Kincsem Parkban megrendezésre kerülő Európa Bajnokságnak.

Fiatal lovaink magabiztos teljesítményt nyújtva NONIUS XIV-25 CSANÁD második helyezést ért el 5 éves kategóriában, míg NONIUS XIV-13 BERTA 6 éves kategóriában megszerezte az első helyet a verseny első napján.

Papp János, a Ménesbirtok versenyzője három kategóriában is rajthoz állt mezőhegyesi lovakkal. A pénteki esős időjárás ellenére is szép programot hajtott és harmadik helyen zárta a versenyszámot nóniusz négyesfogatával. A legizgalmasabb versenynap, a maratonhajtás szombaton szerencsésen lezajlott. A nagy állóképességet igénylő versenyszámban nagyon szoros volt a verseny, azonban néhány ponttal sajnos lemaradt a dobogóról a Ménesbirtok versenyzője. A pálya leglátványosabb részét, a vizes akadályt ő teljesítette a legrövidebb idő alatt, de ezen a napon Dobrovitz József győzedelmeskedett. A világbajnok magyar fogathajtók, Lázár Zoltán és Dobrovitz József végig fej-fej mellett haladtak, így a vasárnapi nap sok izgalmat tartogatott. Az akadályhajtásra Fintha Gábor, pályaépítő igazán technikás pályát épített, nem láthattunk hibapont nélküli hajtást. A legkevesebb hibaponttal Lázár Zoltán hajtott, aki a díjhajtásban is a legeredményesebb volt, azonban a maratonhajtáson Dobrovitz József olyan előnyre tett szert, hogy összetettben végül ő nyert. A mezőhegyesi versenyző, Papp János pedig összetettben az ötödik helyen zárt.